(...)

Królewska Akademia Sztuki | lipiec 2017

Wakacyjny plener malarski Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie | Royal Academy of Art, Museum of King Jan III's Palace at Wilanów

Zapraszamy na weekendowy, wakacyjny plener malarski w technice olejnej. Motywem przewodnim pleneru będzie kubizm – jeden z ważniejszych kierunków w malarstwie XX wieku. Namalujemy obrazy kubistyczne i zapoznamy się z historią powstania kubizmu, a tematem będzie park lub pałac wilanowski.

Do udziału w plenerze malarskim zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbamy o rozwój osobowości artystycznej i gwarantujemy postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. Zapraszamy również osoby wybierające się na studia artystyczne lub na architekturę. Aby uczestnik pleneru miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

Kurator i opiekun artystyczny: artysta malarz Andrzej S. Grabowski

Koszt to tylko 14 zł za godz. w ramach całościowej opłaty 400 zł.
Za kurs można zapłacić w kasie muzeum lubpoprzez moduł rezerwacji (bilety online). 

Plener malarski odbędzie się w 2 weekendy 15–16 oraz 22–23 lipca 2017 r. w godz. 10–17, co w sumie daje 28 godzin zajęć (7 godzin dziennie). 

Materiały malarskie w postaci blejtramu, farb olejnych, palety i sztalugi zapewnia muzeum i firma Savel. Pozostałe materiały, jak: szkicownik, ołówek, pędzle, szmatki do czyszczenia pędzli, terpentynę, media itp. w zakresie własnym każdego uczestnika pleneru.

Zbiórka uczestników kursu wraz z wykupionymi biletami, obok bramy głównej w dniu 15 lipca (sobota) o godz. 9:45. 

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać na adres: agrabowski@muzeum-wilanow.pl mejl z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „plener malarski 2017”.

***

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

***

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899 

Polecane