Królewski Ogród Światła | często zadawane pytania

Ile trwa zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła?

Zwiedzenie całej ekspozycji trwa ok. 30 minut. W soboty i niedziele, gdy odbywają się pokazy mappingów, do czasu zwiedzania trzeba doliczyć dodatkowe 15 minut (tyle trwa jeden pokaz). Długość pobytu w Królewskim Ogrodzie Światła zależy od zwiedzających, muzeum nie limituje czasu pobytu na ekspozycji.

W jakie dni otwarta jest ekspozycja?

Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie do 3 marca 2019 r. Ekspozycja otwarta jest w godz. 16.00–21.00. Ostatnie wejście możliwe jest o godz. 20.30.

Ile kosztują bilety do Królewskiego Ogrodu Światła?

  • poniedziałek – czwartek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
  • piątek – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

Szczegółowe informacje o cenach i możliwości zakupu biletów można znaleźć tutaj.

Czy wstęp na mappingi jest płatny?

Tak, wstęp na mappingi jest płatny. Pokazy odbywają się na dziedzińcu, który jest częścią ekspozycji, dlatego wstęp na jego teren jest biletowany. Pokazy mappingów zawierają się w cenie biletów do Królewskiego Ogrodu Światła. Nie trzeba kupować dodatkowych biletów, żeby zobaczyć mapping.

W jakie dni odbywają się pokazy mappingów?

Mappingi wyświetlane są w piątki, soboty i niedziele o godz.: 18.30, 19.30 i 20.30. 

Czy trzeba wcześniej rezerwować bilety?

Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji biletów. Bilety można kupić przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl bądź bezpośrednio przed zwiedzaniem w kasie muzeum i punktach sprzedaży znajdujących się przed wejściem na teren ekspozycji.  

Czy grupom przysługują zniżki?

Nie przewidujemy zniżek ze względu na zakup większej liczby biletów. Niezależnie od liczby osób w grupie wszyscy kupują bilety w regularnych cenach.

Czy opiekun grupy wchodzi bezpłatnie?

Nie. Każda osoba wchodząca do Królewskiego Ogrodu Światła powinna wykupić bilet zwykły bądź ulgowy.

Czy na terenie ekspozycji można robić zdjęcia ze statywem?

Tak, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę, aby nie powodowało to niebezpieczeństwa bądź zmniejszenia komfortu zwiedzania dla pozostałych gości przebywających na terenie ekspozycji.

Czy na teren ekspozycji można wejść z psem?

Nie. Królewski Ogród Światła zlokalizowany jest na terenie zabytkowego ogrodu, do którego wstęp z psami jest niemożliwy.  

Czy w pobliżu jest parking?

Muzeum nie dysponuje własnym parkingiem, który mogłoby udostępnić gościom. Do użytku odwiedzających muzeum jest parking znajdujący się przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 31 zarządzany przez Urząd Dzielnicy Wilanów. Jest to parking płatny