(...)

Tyflowilanów | Katedra ormiańska | spacer po wystawie | dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku | 23 listopada

Park jest obecnie pełen dźwięków, owady opanowały wilanowską ceramikę, w pałacowych zakamarkach intrygująco prezentują się dawne stroje dziecięce, ormiańscy goście już do nas zmierzają. Takie urozmaicenie tematyczne znajdziecie tylko na wystawach w wilanowskim muzeum. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach przybliżających czasy minione. Wykorzystajmy sobotnie przedpołudnia, aby ciekawie i miło spędzić czas w wyjątkowym miejscu i towarzystwie.

W trakcie każdego spotkania będziemy wykorzystywać pomoce dotykowe i dźwiękowe, zastosujemy też audiodeskrypcję na żywo.

28 września | Wokół wilanowskiego mikrokosmosu – odlotowe naczynia!

Żyją wokół nas, niektóre wprawiają w zachwyt, inne budzą niepokój – owady. Od motyli, przez biedronki, komary, czy chrząszcze, stały się dla dawnych twórców ceramiki inspiracją do niecodziennych dekoracji talerzy i wazonów. Fantastyczne malowidła zachwycają różnorodnością barw i kształtów. Podczas spotkania przyjrzymy się prezentowanym na wystawie naczyniom i spróbujemy zidentyfikować owady chodzące po ich szkliwionych powierzchniach.

26 października | Niecodzienne przedmioty w kolekcji wilanowskiej

Zapraszamy w podróż w przeszłość, w którą zabiorą nas niecodzienne przedmioty z wilanowskiej kolekcji. Niektóre z nich zaskoczą nas swoim nietypowym kształtem, inne – przeznaczeniem. W czasie spotkania przeniesiemy się nie tylko w czasy, w których żyli właściciele pałacu, ale odwiedzimy również starożytną Grecję i Egipt. Przekonamy się o niezwykle bogatej wyobraźni dawnych artystów i rzemieślników oraz o wielkiej pasji kolekcjonerskiej mieszkańców pałacu.

23 listopada | Katedra ormiańska i jej twórcy

Zapraszamy do Oranżerii w  Wilanowie, gdzie odbędziemy niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Podczas spaceru przeniesiemy się do katedry ormiańskiej we Lwowie w okresie do dwudziestolecia międzywojennego. Dowiemy się kiedy i dlaczego powstała oraz kto przy niej pracował. Poznamy jej najważniejszych  twórców: Franciszka Mączyńskiego, Józefa Mehoffera i Jana Henryka Rosen. Omówimy wygląd wnętrz i ich dekorację. Zastanowimy się też,  na czym polega fenomen katedry ormiańskiej we Lwowie i kim byli Ormianie.

14 grudnia | Leonardiana w wilanowskiej kolekcji

_________________________________________________________________________________

Dla kogo: młodzież, osoby dorosłe
Terminy: 28 września, 26 października, 30 listopada, 14 grudnia, godz. 11.00–13.00
Wstęp: bezpłatny, w ramach programu Kultura Dostępna. Nie obowiązuje rezerwacja. Bezpłatne wejściówki można pobrać w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.
Miejsce zbiórki: szatnia w pałacu
_________________________________________________________________________________

Kurator programu:
Marta Walewska
e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 544 27 59

_______________________________________________________________________________

Spotkania organizowane w ramach programu Kultura Dostępna 
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logotyp MKiDNlogo kultura dostępna

Polecane