(...)

Wakacyjne spotkania z przyrodą | dzieci 5–7 lat | środy, piątki, niedziele

Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem będziemy także tworzyć prace plastyczne inspirowane naturą.

Patyk - kreatywna zabawka. Fot. Julia Dobrzańska

Środy: Kamień, nożyczki, papier

Kto pamięta zabawę kamień, nożyczki, papier? A jakby z kamienia i papieru za pomocą nożyczek, kleju, kredek i flamastrów wyczarować różnokolorowe, fantastyczne, a może bardzo rzeczywiste owady? Zapraszamy na spotkanie z najmniejszymi mieszkańcami królewskich ogrodów.

Piątki: Od ziarenka do… arcydzieła

Nasiona różnych roślin są dziełami sztuki same w sobie. Za pomocą lup i mikroskopów poznamy ich najdrobniejsze szczegóły. Z nasion można także tworzyć piękne prace plastyczne. Zapraszamy do zmierzenia się z tym niecodziennym tworzywem.

Niedziele: Patyk – warsztaty kreatywne

Jak zbudować most z patyków? Czy patyki mogą służyć do gier, zabaw, prac plastycznych? Jak patyki są wykorzystywane przez zwierzęta? Zapraszamy do wspólnej zabawy jedną z najstarszych zabawek świata.

__________________________________________________________________ 

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat.

Kiedy: lipiec–sierpień: środy, piątki i niedziele, godz. 11–15.

Gdzie: zajęcia odbywają się na powietrzu w okolicach budynku Pompowni, w przypadku złej pogody w budynku. 

Zasady uczestnictwa: po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

__________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64 

__________________________________________________________________

Drodzy Rodzice! Chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby w zakresie przyrodniczej edukacji rodzinnej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jakie zajęcia, jakie tematy, jaka formuła spotkań byłaby dla Państwa ciekawa? Chcielibyśmy wyjść naprzeciw Państwa potrzebom i opowiadać o tym, co fascynuje i ciekawi naszych najmłodszych gości. W trakcie wszystkich wakacyjnych spotkań z przyrodą do Państwa dyspozycji będzie dostępna księga pomysłów. Bardzo liczymy na Państwa uwagi, sugestie, wskazówki. W trakcie ostatniego niedzielnego spotkania 27 sierpnia 2017 r. o godz. 11 będzie mi bardzo miło spotkać się z Państwem w budynku Pompowni, aby rozmawiać o tym, jak przyroda ogrodów wilanowskich i zajęcia, które prowadzimy na terenie ogrodów, mogą jak najlepiej służyć najmłodszym uczestnikom naszych zajęć edukacyjnych w odkrywaniu fascynującego świata przyrody i przygody. Bardzo proszę o mejlowe potwierdzenie chęci uczestniczenia w spotkaniu: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl.

__________________________________________________________________

Patronat medialny:

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo   

Polecane