(...)

Wilanowski Klub Przyrodniczy | warsztaty rodzinne | 17–18 listopada

Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów przyrodniczych na temat roślin i zwierząt, które można zobaczyć w wilanowskich ogrodach. Wyciągnijmy z szaf kalosze i uzbrojeni w lupy i lornetki odkryjmy wspólnie fascynujący świat flory i fauny! Zapraszamy na wyśmienitą zabawę na świeżym powietrzu!

W świecie roślin

Soboty, 13.30–15.00

  

Najbliższe spotkanie:

17 listopada 2018 r.:  Na styku kultury i natury

Tym razem miłośników wilanowskiej flory zapraszamy na wyprawę do… pałacu, którego piękne, zabytkowe wnętrza zdobione są licznymi motywami przyrodniczymi. Na obrazach, na sufitach, na rzeźbach, na naczyniach, na meblach – w tak wielu miejscach zobaczyć można kwiaty, owoce lub liście. Niektóre są odwzorowane tak doskonale, iż z łatwością można rozpoznać gatunek! Wiele z nich ma znaczenie symboliczne. Spacer po pałacu zakończymy warsztatami, w czasie których uczestnicy pełni inspirujących wrażeń sami tworzyć będą roślinne ornamenty.

W świecie zwierząt

Niedziele, godz. 11.00–12.30

  

Najbliższe spotkanie:

18 listopada 2018 r.:  Kim jest biolog – na czym polega praca naukowca?

Kim właściwe jest biolog? Jak nazywają się różne dziedziny nauk przyrodniczych? Jak wyglądają przykładowe badania nad owadami, ptakami, ssakami? W czasie warsztatów dowiemy się, na czym polega praca naukowców zajmujących się przyrodą, z jakimi spotykają się wyzwaniami, jakie metody badawcze stosują w pracy z różnymi grupami organizmów. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zaplanować badania naukowe i przekonać się, czy chcieliby zostać biologami.

__________________________________________________________________________

Miejsce: spotykamy się przy budynku kasy na przedpolu, zajęcia odbywają się przede wszystkim w ogrodach (niektóre w sali edukacyjnej lub pałacu).

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat.

Koszt: bilet w cenie 10 zł od osoby. Bilety można kupić w kasie muzeum lub online.

Ważne: Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Zajęcia pomyślane są jako całość i poszczególne spotkania uzupełniają się wzajemnie, ale można przyjść na dowolnie wybrane warsztaty poświęcone pojedynczemu zagadnieniu.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16), bilety@muzeum-wilanow.pl

__________________________________________________________________________

Kurator:

Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 38

__________________________________________________________________________

PATRONAT MEDIALNY:

Dziecko w Warszawie logo    


Polecane