Dzień Wolnej Sztuki | 22 kwietnia

Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? 

8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak naprawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty?

Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego proponują DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI.

W sobotę 22 kwietnia o godzinie 12.00 rozpocznie się już szósta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki. Galerie sztuki oraz muzea w całej Polsce zaprezentują po pięć wybranych obiektów ze swoich kolekcji.

Przez godzinę wolontariusze zaangażowani w akcję będą przekonywać, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy sami odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie

Jolanta Gerwicka

Czym interesował się król Jan III Sobieski? Jak się ubierał, jaką lubił kuchnię? Co nosił na co dzień? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy podczas Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Motywem przewodnim spotkania będzie codzienne życie dworskie. Spacerując niespiesznie po pałacu wraz z wolontariuszami – wilanowskimi opowiadaczami – wspólnie zastanowimy się, jak mogło wyglądać codzienne życie na dworze króla Jana III.  

Po godzinie spaceru po królewskich apartamentach zasiądziemy przy filiżance herbaty, aby porozmawiać o wrażeniach.

Zasady uczestnictwa: obowiązuje bilet wstępu do pałacu. Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji przy wejściu do pałacu otrzymają naklejkę! Naklejki będą rozdawane od godz. 10.30.

Zbiórka przy szatni o godz. 12.00.

 

Miłego Dnia Wolnej Sztuki!

Zobacz:

www.dzienwolnejsztuki.pl

www.facebook.com/dzienwolnejsztuki

Polecane