(...)

Kultura Dostępna: Farfurowy zawrót głowy | warsztaty | 16 lipca

Warsztaty malarskie „Farfurowy zawrót głowy” 

Kafelek z Gabinetu Farfurowego, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

16 lipca, godz. 13.30–15.30

Czym fajans odróżnia się od porcelany – kolorystyką, rodzajem szkliwa, szlachetnością? Tego dowiemy się w trakcie warsztatów poświęconych wyrobom i dekoracjom ceramicznym, zwanym w dawnej Rzeczpospolitej farfurami. Zajrzymy do XVII-wiecznego Gabinetu Farfurowego, opowiemy o ceramice znajdującej się w kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie.

W części warsztatowej wykonamy na płytce ceramicznej dekoracje w duchu XVII-wiecznej techniki zdobienia kafli kobaltem – barwnikiem powszechnie stosowanym do zdobienia wyrobów z holenderskich wytwórni. Każdy uczestnik spotkania będzie miał możliwość zaprojektowania swojej własnej kompozycji o tematyce biblijnej, dworskiej, pasterskiej, wykorzystującej elementy pejzażu, motywy kwiatowe lub morskie.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Krzywicka.

***

Dla kogo: rodziny z dziećmi powyżej 8 r.ż.
Miejsce:
 pałac.
Udział: bezpłatny po odebraniu wejściówki w kasie muzeum; ograniczona liczba miejsc.
Zbiórka: w szatni pałacu.

___________________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Pietrzak
Dział Edukacji
kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 54 42 758

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

Polecane