Historia Mniej Znana... w podróży

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. 

Spakować walizki, kupić bilety i pojechać, polecieć w najodleglejsze miejsca na świecie. Wystarczy wybrać miejsce – piaszczyste plaże tropikalnej wyspy, ośnieżone szczyty górskie… Można też wzorem XVII- i XVIII-wiecznych podróżników udać się na wielki Grand Tour.
A może dać się porwać w podróż bez żadnych ograniczeń? Ruszyć na wyprawę z przygodami, widokami, czasem dreszczykiem grozy. Wyprawę, której początkiem są małe i duże przedmioty zgromadzone w pałacu. Zapraszamy!

Spotkania w roku 2019 będą prowadzone w różnych językach

17 marca | Podróżowanie w czasach Jana III i Marii Kazimiery (PO HISZPAŃSKU: Los viajes en los tiempos de Juan III y Maria Kazimiera)

Dzisiejsze podróżowanie to często spełnianie marzeń. Czy jednak zawsze tak było?

Podczas spaceru dowiemy się, jak podróżowanie zmieniało się  przez wieki – zaczynając od pielgrzymek, a kończąc na  podróżach grupowych odbywanych dla przyjemności oraz powstaniu pierwszych biur podróży. Omówimy sposoby podróżowania w XVII, XVIII i XIX wieku, a także możliwości noclegu (np.: gospody, klasztory, itp.) – które z nich cieszyły się największą popularnością, a które najmniejszą i dlaczego.

Spacerując po pałacu, odkryjemy również, czy Jan III odbywał podróże służbowe, czy królowa Marysieńka jeździła do spa, czy młody Jan Sobieski uprawiał turystykę edukacyjną, dlaczego niektórzy podróżnicy wozili ze sobą łóżka z pościelą oraz czy w czasach króla Jana III podróżowanie było bezpieczne.

__________________________________________________________________________

Godzina: spacery zaczynają się o godz. 13.30.
Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.
Miejsce zbiórki:
 szatnia w pałacu lub w przypadku spaceru po parku – przy kasie muzeum na przedpolu. 
Bilet: obowiązuje bilet wstępu do pałacu lub do parku. Przed spacerem należy pobrać przypinkę uprawniającą do wzięcia udziału w spacerze (przypinki rozdaje prowadzący spacer).

__________________________________________________________________________

Opieka merytoryczna:
Nela Kokoszka
koordynator programów dla dorosłych
nkokoszka@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 544 28 38

Polecane