Historia Mniej Znana... w podróży | po francusku | 19 maja

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. 

Spakować walizki, kupić bilety i pojechać, polecieć w najodleglejsze miejsca na świecie. Wystarczy wybrać miejsce – piaszczyste plaże tropikalnej wyspy, ośnieżone szczyty górskie… Można też wzorem XVII- i XVIII-wiecznych podróżników udać się na wielki Grand Tour.
A może dać się porwać w podróż bez żadnych ograniczeń? Ruszyć na wyprawę z przygodami, widokami, czasem dreszczykiem grozy. Wyprawę, której początkiem są małe i duże przedmioty zgromadzone w pałacu. Zapraszamy!

Spotkania w roku 2019 będą prowadzone w różnych językach

19 maja | Relacja z podróży... | spacer po francusku

W 1674 r. przybył po raz drugi do Rzeczypospolitej, tym razem na elekcję Jana Sobieskiego, francuski poseł Ludwika XIV François de Callières.
Jaka była jego rola podczas elekcji w roku 1674? Czy był tylko biernym obserwatorem opisywanych wydarzeń? W jaki sposób dotarł do Rzeczypospolitej? Jak długo trwała jego podróż? Gdzie zatrzymał się w Warszawie? Jak był podejmowany? Co mu się spodobało, a co nie?

19 mai | Relation d’un voyage…

En 1674, l’ambassadeur de Louis XIV François de Callières est arrivé en Pologne pour observer l’élection de Jean Sobieski.
Quel était son rôle lors de l'élection de 1674? Était-il juste un observateur passif des événements décrits? Comment est-il arrivé en Pologne? Combien de temps a duré son voyage? Qu’est-ce qu’il voyait au cours de voyage? Où est-il s’installé à Varsovie? Comment a-t-il été accueilli? Qu'est-ce qu'il a aimé en Pologne? Réponses à ces questions et à d’autres, vous allez obtenir au cours de notre promenade.

Où: Musée du Palais du Roi Jean III à Wilanów

Horaire: les visite guidées commencent à 13.30                               

Réservation: ne s’applique pas, mais le groupe peut compter jusqu’à 25 personnes

Point de rendez-vous: vestiaire dans le palais 

Ticket: billet d’entrée valable au palais 

__________________________________________________________________________

Godzina: spacery zaczynają się o godz. 13.30.
Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.
Miejsce zbiórki:
 szatnia w pałacu lub w przypadku spaceru po parku – przy kasie muzeum na przedpolu. 
Bilet: obowiązuje bilet wstępu do pałacu lub do parku. Przed spacerem należy pobrać przypinkę uprawniającą do wzięcia udziału w spacerze (przypinki rozdaje prowadzący spacer).

__________________________________________________________________________

Opieka merytoryczna:
Nela Kokoszka
koordynator programów dla dorosłych
nkokoszka@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 544 28 38

Polecane