Kalendarium koncertów 2018

Starannie wyselekcjonowany materiał muzyczny, wybitni kompozytorzy i ich słynne dzieła, dawne instrumenty, utalentowani wykonawcy, niepowtarzalny klimat rezydencji wilanowskiej... Zapraszamy do wspólnego odkrywania uroków muzyki klasycznej! 

Przeczytaj też

XII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego | koncerty | 24 i 28 sierpnia

Jak co roku w sierpniu w Wilanowie spotkają się wybitni pedagodzy – soliści i kameraliści oraz młodzi adepci sztuki muzycznej ze szkół i uczelni całego świata.

24 sierpnia 2017, godz. 19.00 – koncert galowy 

Wykonawcy: Mariusz Patyra – skrzypce, Mariusz Klimasiak – fortepian, Tomasz Strahl – wiolonczela, Agata Lichoś – fortepian oraz Kwartet Wilanów oraz Adam Bogacki – kontrabas

W programie m.in.: F. Chopin, J. Brahms, M. Górecki

28 sierpnia 2017, godz. 19.00 – koncert finałowy

Wykonawcy: najlepsi uczestnicy kursów

________________________________________________________________________________

Miejsce: Sala Biała pałacu w Wilanowie 

Wstęp: wolny, liczba miejsc ograniczona.

________________________________________________________________________________

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie odbyły się po raz pierwszy w 2006 roku. Ich inicjatorem i kierownikiem artystycznym był prof. Maciej Paderewski, wybitny pianista i kameralista, pedagog warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i ZPSM nr 4. Po śmierci Profesora w 2010 roku kolejne edycje kursów poświęcone zostały Jego pamięci. Od roku 2013 kursy odbywają się w siedzibie Centrum Kultury Wilanów. W dotychczasowych edycjach udział wzięło kilkuset młodych muzyków. Klasy mistrzowskie poprowadzą pedagodzy i profesorowie polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. 

Polecane