(...)

Królewska Akademia Sztuki | cykl warsztatów dla młodzieży | 29 września

Czujesz, że masz talent i potrzebę artystycznego wyrażenia siebie? Sprawdź to, rozwiń swoje zdolności, wstąp do Królewskiej Akademii Sztuki!

Kurs składa się z sześciu warsztatów, podczas których odkryjemy różnice w odcieniach barw ciepłych i zimnych, znajdziemy sposób odwzorowania właściwych proporcji – ciała, przedmiotu, krajobrazu, podejmiemy próbę zmierzenia się z portretem i poszukamy sposobu na odwzorowanie cech portretowanej osoby Zajęcia poprowadzi Urszula Armada, artystka czerpiąca inspiracje z przyrody, zajmująca się malarstwem, grafiką, tworząca obrazy również z… filcu.

________________________________________________________________________________

TERMINY8, 15, 22, 29 września, godz. 10–12.

ZBIÓRKA: przy kasie muzeum.

KOSZT: 10 zł za każde zajęcia (opiekunowie również)

Bilety można nabyć w kasie przed zajęciami oraz online. Liczba miejsc ograniczona.

Muzeum zapewnia wszystkie materiały malarskie.

________________________________________________________________________________

Program:

(kolejność zajęć może ulec zmianie)

19 maja: „Ogrodowe rzeźby, czyli gra w światło i cień” – czy jedna i ta sama rzeźba może wyglądać zarazem tajemniczo i groźnie? Ależ tak! Wszystko zależy od oświetlenia. Zmierzmy się zatem ze sztuką budowania światłocienia.

24 czerwca: „Ogród Różany” – nikt nie odmówi różom wdzięku i powabu. Czy lepiej będą wyglądały w zimnej, czy ciepłej gamie kolorystycznej?

8 września: „Pejzaż odbity w wodzie” – pastelowy krajobraz sam w sobie jest nie lada wyzwaniem, a jeśli jeszcze spróbujemy namalować jego odbicie w wodzie … stopień trudności rośnie!

15 września: „Portret, czyli jak narysować twarz mości pana Jana” – staropolska sztuka portretowa była dość szczególna – niekiedy większą wagę przywiązywano do oddania detali i bogactwa strojów niż rysów portretowanego. Zostawiła jednak po sobie również dzieła wybitne, ukazujące głębię psychologiczną modela. Zacznijmy jednak od podstaw – czy twarz jest idealnie symetryczna? W czym wyraża się indywidualizm rysów twarzy?

22 września: „Ogród Różany cz.2” – zachwyćmy się raz jeszcze i przekonajmy, w jakiej gamie kolorystycznej najlepiej prezentują się różane piękności.

29 września: „Modele z transparentnego pawilonu, czyli studium postaci ludzkiej” – proporcje, proporcje i jeszcze raz proporcje, to w nich zawiera się szlachetność i klasyczne piękno, a może nie? Sprawdzimy to, stosując m.in. kanon Polikleta.

Polecane