(...)

Królewska Akademia Sztuki – kubistyczny Wilanów | relacja z pleneru

Wakacyjny plener malarski Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, który odbył się w dniach 15–16 oraz 22–23 lipca 2017 r., dobiegł końca.

Tematem była natura widziana kubistycznie w szerokim tego słowa znaczeniu. Obrazy namalowane zostały w technice olejnej.

Uczestniczki pleneru, bo tylko kobiety biorą ostatnio udział w takich zdarzeniach, wykazały się dużymi umiejętnościami malarskimi oraz wrażliwością na otaczające ich piękno natury.

Z niełatwym tematem kubistycznego przedstawienia natury uczestniczki pleneru poradziły sobie znakomicie. Inspiracją był park i ogrody wilanowskiego muzeum. W oba weekendy znakomicie dopisała nam pogoda, która od kilku już lat jest dla naszych plenerów łaskawa.

Prace są różnorodne, ale wszystkie zawierają w sobie elementy kubistyczne, a jak wszyscy z pewnością wiedzą, kubiści malowali tylko postacie, portrety i martwe natury.

My podjęliśmy dziewiczy temat pejzażu i można samemu ocenić, jak dobrze nam to się udało.

Gratuluję wszystkim uczestniczkom, dziękuję muzeum oraz już dzisiaj zapraszam chętnych malarzy na dwa weekendy na przełomie września i października 2017 r., kiedy to zajmiemy się muralem o tematyce wilanowskiej. Wszelkie dokładne informacje ukażą się na naszym wortalu i w mediach społecznościowych we wrześniu.

Zobacz galerię

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć plenerowanych, które wykonała Mażena Sezonow.

***

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

***

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899 

Polecane