(...)

Kurs wiedzy o Wilanowie

Zapraszamy do udziału w kolejnej już edycji kursu dla przewodników miejskich i terenowych oraz wszystkich miłośników Wilanowa, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o historii i zbiorach rezydencji wilanowskiej oraz przygotować się do testu kompetencyjnego.

Program kursu obejmuje zagadnienia ogólne dotyczące sztuki i kultury epoki baroku, jak również szczegółowe związane z konkretnymi kolekcjami wilanowskimi: ceramiką, meblami, szkłem, malarstwem itp. Zajęcia w ramach kursu prowadzą specjaliści z różnych dziedzin (historia sztuki, historia, kulturoznawstwo) będący pracownikami lub współpracownikami Muzeum Pałacu w Wilanowie. 

Kurs zakończony jest nieobowiązkowym egzaminem.

Najbliższa edycja kursu rozpocznie się 27 października. Są jeszcze wolne miejsca – wciąż można zapisać się na kurs. Kurs zostanie uruchomiony, jeżeli zgłosi się minimum 10 osób.  

Szczegółowy harmonogram podamy wkrótce.

Tegoroczny kurs dla przewodników składać się będzie z dwóch części

  • części teoretycznej (październik–grudzień 2014 r.) – będzie ona dostępna na internetowej platformie edukacyjnej Edumatic; dostęp do cyklu kursów e-learning: Dzieje rezydencjiSztuka barokuSymbolika elewacji pałacowychWnętrza pałacu i ich symbolikaKultura sarmacka oraz materiałów edukacyjnych w formie plików do pobrania będzie możliwy po zalogowaniu się na platformę, o dowolnej porze.
  • część praktyczna (spotkania z kuratorami zbiorów) realizowana będzie na ekspozycji pałacowej w weekendy. 

Harmonogram części praktycznej

9 listopada 2014, godz. 14: Logistyka i metodyka oprowadzania grup – Katarzyna Liwak-Rybak (warsztaty)

15 listopada 2014, godz. 11: Rzeźba i architektura w ogrodach wilanowskich – Agnieszka Świtek 

22 listopada 2014, godz. 11: Meble w zbiorach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – Anna Kwiatkowska 

22 listopada 2014, godz. 14: Ceramika i szkło w zbiorach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – Aleksandra Przeździecka-Kujałowicz

23 listopada 2014, godz. 13: Kolekcja sztuki dalekowschodniej oraz tkaniny obiciowe w Apartamentach – Magdalena Herman 

29 listopada 2014, godz. 10: Prace konserwatorskie przeprowadzone w pałacu – Agnieszka Pawlak 

30 listopada 2014, godz. 11:  Narracja o Janie III Sobieskim poprzez wnętrza pałacu w Wilanowie oraz zgromadzone w nich dzieła sztuki – Marta Gołąbek

6 grudnia 2014, godz. 10: Kolekcja sreber wilanowskich, brązów i platerów – Joanna Paprocka-Gajek 

6 grudnia 2014, godz. 12.30: Gabinet kolekcjonera – Joanna Paprocka-Gajek 

Muzeum zastrzega sobie prawo zmiany programu.

 

Udział w kursie jest płatny, koszt: 800 zł.
Opłatę można uiścić w całości lub w dwóch ratach po 400 zł. Potwierdzenie wpłaty drugiej raty należy przesłać do 10 grudnia 2014 r. na adres: przewodnicy@muzeum-wilanow.pl. Wpłat należy dokonywać wyłącznie na konto: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001 z dopiskiem „Kurs dla przewodników”, po mejlowym potwierdzeniu rozpoczęcia kursu

Dodatkowe informacje na temat kursu dla przewodników można uzyskać, pisząc na adres e-mail: przewodnicy@muzeum-wilanow.pl.

Polecane