Letnia Akademia Kulinarna | warsztaty dla rodzin | 26 lipca

WARSZTATY KUCHNI STAROPOLSKIEJ

Zorganizujemy letni piknik staropolski. Poznamy dawne warzywa i owoce, a także leczniczą moc ziół. Odwiedzimy wilanowską pasiekę Ule Króla. Weźmiemy udział w królewskiej uczcie, podczas której poznamy zasady savoir-vivre’u. A wszystko to podczas spotkań Letniej Akademii Kulinarnej, która w lipcu zagości w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Zapraszamy rodziny z dziećmi!   

fot. Wojciech Holnicki


HARMONOGRAM

5 lipca, godz. 12.00 | Piknik staropolski – letnie warsztaty kulinarne

Co jadł król w letnie upały? Lekkie, choć pożywne polewki, czyli staropolskie zupy. Zajrzymy do pierwszych książek kucharskich i na podstawie dawnych przepisów przygotujemy letnie polewki i desery. Zjemy je jednak nie przy stole, a w ogrodzie – podczas staropolskiego pikniku!

12 lipca, godz. 12.00 | Ogród ziołowy – warsztaty zielarsko-kulinarne

Podczas warsztatów udamy się do staropolskiego ogrodu, gdzie poznamy dawne gatunki oraz odmiany warzyw i owoców. Dowiemy się o leczniczej mocy ziół, skomponujemy własne aromatyczne woreczki i poznamy zastosowanie ziela wszelakiego w kuchni... nie tylko tej dawnej. Znalezione w ogrodzie skarby zabierzemy do kuchni wilanowskiej, żeby przygotować sezonowy, pachnący ziołami obiad.

19 lipca, godz. 12.00 | Pszczoły z wąsem – warsztaty pszczelarsko-kulinarne

Zajrzymy do wilanowskiej pasieki i przyjrzymy się temu, co jest magazynowane w ulach. Dowiemy się, czym jest bartnictwo i poznamy tajemnice pszczół. Uzbrojeni w odpowiedni sprzęt pszczelarski wybierzemy się do pałacowej pasieki, aby stanąć oko w oko z królewskimi pszczołami. Na koniec przygotujemy słodki miodowy deser.

26 lipca, godz. 12.00 | Królewska uczta – warsztaty kulinarne i savoir-vivre

Które miejsce przy stole zająć? Kiedy i jakimi sztućcami zacząć jeść? O czym rozmawiać, a jakich tematów absolutnie podczas jedzenia nie poruszać? Jak elegancko poradzić sobie z trudnymi potrawami? Tego wszystkiego nauczymy się w czasie warsztatów. Mając tę wiedzę, zasiądziemy do prawdziwie królewskiej uczty, na którą potrawy przygotujemy sami na podstawie staropolskich przepisów kulinarnych.


ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku powyżej 8 lat
MIEJSCE: Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23
TERMINY: 5, 12, 19, 26 lipca, godz. 12.00

BILETY: 20 zł od osoby za jedne warsztaty

BILETY można kupić:
• przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
• stacjonarnie w kasie muzeum

LICZBA MIEJSC  OGRANICZONA


KONTAKT 

Paulina Szulist-Płuciniczak
e-mail: pszulist[at]muzeum-wilanow.pl  
tel.: 22 544 27 87

Martyna Przedpolewska
e-mail: mprzedpolewska[at]muzeum-wilanow.pl  
tel.: 22 544 28 88


PATRONAT MEDIALNY

Dziecko w Warszawie logo         

PARTNER WARSZTATÓW


Polecane