Letnie Dni Nudy

Wszystkich odczuwających silną potrzebę odpoczynku i chwilowego niezajmowania się niczym, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na drugą edycję Letnich Dni Nudy.

Często wydaje nam się, że w czasach hiperaktywności nie ma już miejsca na nudę. Uporczywie wytwarzamy sobie zajętość, bo inaczej nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Jednak nuda nie zawsze musi oznaczać czas stracony i bezproduktywny, może mieć także pozytywne znaczenie. Najnowsze badania nad siecią połączeń nerwowych w mózgu wskazują, że gdy odpoczywamy, nie koncentrując się na konkretnym zadaniu, krążące swobodnie myśli tworzą nieprawdopodobne połączenia między pomysłami, doświadczeniami i wspomnieniami. Tak rodzą się innowacje. Czasami warto zatem zrobić coś pozornie nudnego i pozwolić sobie na odpoczynek od zalewu informacji, stworzyć przestrzeń do niewymuszonej kreacji.

Ponudźcie się zatem w niepowtarzalnym miejscu, czyli w niezwykłych ogrodach wilanowskiej rezydencji. Usiądźcie na leżakach, popatrzcie na Jezioro Wilanowskie, na ptaki, w korony drzew. Posłuchajcie szumu liści i pozwólcie sobie na odpoczynek.

***

Leżaki rozstawione są przy budynku Pompowni na brzegu Jeziora Wilanowskiego.
Zapraszamy codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku, w godzinach 10:00 – 19:00.
Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba leżaków i kocy jest ograniczona.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Rezerwacji:
tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16)
e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl

Polecane