Na grzyby czas! | cykl spotkań dla dorosłych | 26 października

Grzyby skrywają tyle tajemnic, ile blaszek ma gołąbek zielonawy, a koźlarz babka rurek! Niektóre smakują wybornie, inne potrafią zepsuć całe danie. Gdyby tego było mało, razem z glonami tworzą niezwykłe organizmy – porosty. Zapraszamy na cykl spotkań z mykologiem, lichenologiem i mistrzem kuchni.

Wyprawa do rezerwatu

12 października o godzinie 11.30 wyruszymy na spacer do Rezerwatu Przyrody Morysin z mykologiem i lichenologiem. Naszym gościem specjalnym będzie entuzjasta zagadnień mykologicznych, dydaktyk i autorka książek o grzybach dr hab. Marta Wrzosek.

→ Przewidywany czas spaceru: 2,5 godziny. Zbiórka przy kasie pałacowej. Prosimy o dostosowanie odzieży i obuwia do warunków atmosferycznych, zwłaszcza u młodszych uczestników wycieczki. Organizatorzy zapewnią lupy do lepszych obserwacji grzybów i porostów.

W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia odbędą się na terenie ogrodów wilanowskich i w sali edukacyjnej.

Warsztaty kulinarne

26 października o godz. 11.30 spotkamy się w Villi Intracie, gdzie razem z mistrzem kuchni przyrządzimy dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Warsztaty będą składały się z trzech części. Rozpoczną się od spotkania z Marcinem Kotowskim, etnomykologiem, który opowie o roli grzybów w kuchni dawnej, następnie przejdziemy do części praktycznej w kuchni warsztatowej. Na koniec wspólnie zasiądziemy do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.

→ Przewidywany czas warsztatów: 3 godziny. Zbiórka w Villi Intracie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 23).

_____________________________________________________________________________

Dla kogo: dorośli
Termin: 12, 26 października
Wstęp: bezpłatny, nie obowiązuje rezerwacja; prosimy o pobranie bezpłatnej wejściówki (wejściówki dostępne w kasie na dwa tygodnie przed wydarzeniem). 

_____________________________________________________________________________

Wydarzenia organizowane w ramach programu Kultura Dostępna 
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logotyp MKiDNlogo kultura dostępna  

Polecane