(...)

Program Kultura Dostępna

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

„Kultura Dostępna” to program dla osób, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do kultury. Do skorzystania z oferty zapraszamy w szczególności:

  • szkoły z małych miejscowości i wsi;
  • ośrodki socjoterapii, świetlice socjoterapeutyczne oraz lokalne ośrodki kultury;
  • domy dziecka, wioski dziecięce i rodzinne domy dziecka;
  • grupy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Wizyta edukacyjna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to możliwość interaktywnego uczenia się przez bezpośredni kontakt ze sztuką i przyrodą. Tworząc programy edukacyjne, ogromną uwagę poświęcamy dostosowaniu sposobu przekazu do różnorodnych potrzeb naszej publiczności. W Wilanowie na chętnych czeka 600 bezpłatnych zajęć edukacyjnych*, w tym:

  • 200 różnorodnych aktywności edukacyjnych dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi (spotkania muzealne, warsztaty opowiadania, warsztaty kaligraficzne, kulinarne, rękodzielnicze, architektoniczne oraz przyrodnicze, zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku czy spacery dla dzieci ze spektrum autyzmu);
  • 400 zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych (w tym lekcje historyczne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży oraz spacery tematyczne dla dorosłych).

Poprzez udział w programie „Kultura Dostępna” Muzeum Króla Jana III w Wilanowie realizuje ideę, która przyświeca mu od wieków. W 1805 roku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel rezydencji wilanowskiej, udostępnił publiczności zgromadzoną w pałacu kolekcję sztuki. Zgodnie z jego wolą było to muzeum otwarte dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale także kształtować gusta estetyczne ówczesnych Polaków. Tak jest do dziś. Wilanów pozostaje miejscem przyjaznym dla wszystkich zwiedzających oraz otwartym na ich potrzeby i zainteresowania.

Program dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmikliknij TUTAJ.

Program dla grup zorganizowanych: kliknij TUTAJ.

Zapraszamy!

Więcej informacji i rezerwacja:

* Udział w programie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, w przypadku większości zajęć obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Zachęcamy też do zapoznania się z otwartymi zasobami wiedzy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
PASAŻ WIEDZY MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE - KLIKNIJ TUTAJ.

 

           

Polecane