Tabor Jana Sobieskiego – ożywianie historii | piątki, soboty i niedziele | do 8 września

Interaktywne pokazy rekonstrukcji historycznej 

Podczas spaceru po parku wilanowskim rozglądajcie się za namiotami obozowymi. Spotkacie w nich rekonstruktorów w odtworzonych strojach z epoki, którzy opowiedzą Wam o barwnym i fascynującym życiu w dawnej Polsce.

Wszyscy ludzie króla

Usłyszycie historię sprowadzenia kawy spod Wiednia, którą opowie Wam sam Jerzy Franciszek Kulczycki. Poznacie krajobrazy Rzeczypospolitej XVII wieku, które zaprezentuje Wam podróżnik z epoki. Z pomocą mincerza będziecie mogli wybić własną monetę! Wejdziecie do kuźni polowej, gdzie zobaczycie, jak kowal wyrabia w ogniu podkowy. Będziecie mogli przymierzyć różne elementy uzbrojenia. Nauczycie się wydobywać kolory z natury, uczestnicząc w procesie naturalnego farbowania prowadzonym przez falbierza. Spotkacie także bartnika, który opowie o dawnym pszczelarstwie.

Drukarnia lotna 

Wilanowskiego drukarza spotkacie nie tylko w pałacu, latem urzęduje także w Taborze Sobieskiego w parku. Tam na prasie lotnej drukuje gazety i relacje z wydarzeń militarnych, które możecie zakupić. Możecie też sami nauczyć się obsługi prasy drukarskiej i wydrukować na niej własne druki ulotne.

KIEDY: piątki w godz. 11.00–15.00, soboty w godz. 12.00–16.00, niedziele w godz. 13.00–17.00
GDZIE: w parku północnym
WSTĘP: w cenie biletu do parku | 5 zł – zwykły, 3 zł – ulgowy

Polecane