Teatr – potęga wyobraźni, warsztaty

Znane są teatralne zamiłowania dawnych mieszkańców pałacu wilanowskiego, którzy byli nie tylko widzami ale – i to bardzo często – aktorami w pisanych przez siebie przedstawieniach i sztukach. Dlatego, nawiązując do bogatych tradycji życia artystycznego Wilanowa, chcielibyśmy zaprosić młodzież w niezwykłą podróż do magicznego świata dawnego teatru dworskiego.


Wszystkim, którzy zechcą uczestniczyć w naszych zajęciach, pokażemy, jakim fenomenem jest istnienie i funkcjonowanie teatru – tej dziedziny sztuk, która chyba najbardziej ze wszystkich zawładnęła ludzką wyobraźnią, skupiając wokół siebie pozostałe: muzykę, taniec, malarstwo, rzeźbę, architekturę.

Naszym celem jest przygotowanie młodzieży nie tylko do roli odbiorcy kultury, ale również czynnego jej uczestnika – twórcy. Chcemy zapoznać uczniów z różnymi technikami aktorskimi, takimi jak: maska, lalka, rekwizyt czy też pantomima. Pragniemy uzmysłowić, jak ogromne znaczenie w pracy aktora mają wyobraźnia oraz emocje, a także do jak zaskakujących efektów może doprowadzić zabawa z nimi.

Warsztaty odbywają się w Sali Uczt, są skierowane do odbiorców w wieku 10–18 lat.


Warsztaty prowadzą:
Alina Więckiewicz (marionetka, maska)
Bartłomiej Ostapczuk (pantomima)

Informacji o warsztatach udziela:
Anna Ruszkowska
e-mail: aruszkowska@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 5442 758

Polecane