Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego | koncert 26 sierpnia

Jak co roku w sierpniu w Wilanowie spotkają się wybitni pedagodzy muzyczni – soliści i kameraliści oraz młodzi adepci sztuki muzycznej ze szkół i uczelni całego świata. Na koncert najlepszych uczestników kursów zapraszamy 26 sierpnia!


MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Sala Biała
WSTĘP: wolny, liczba miejsc ograniczona
TERMIN: 26 sierpnia, godz. 19.00 


Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie odbyły się po raz pierwszy w 2006 r. Ich inicjatorem i kierownikiem artystycznym był prof. Maciej Paderewski, wybitny pianista i kameralista, pedagog warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i ZPSM nr 4. Po śmierci Profesora w 2010 r. kolejne edycje Kursów poświęcone zostały jego pamięci. Od 2013 r. kursy odbywają się w siedzibie Centrum Kultury Wilanów. W dotychczasowych 10 edycjach udział wzięło kilkuset młodych muzyków.

Klasy mistrzowskie poprowadzą pedagodzy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (fortepian), Janusz Olejniczak (fortepian), Wojciech Świtała (fortepian), Maja Nosowska (kameralistyka fortepianowa), Maria Peradzyńska-Filip (flet), Mariusz Patyra (skrzypce), Stefan Tarara (skrzypce), Tomasz Strahl (wiolonczela), Ewa Iżykowska-Lipińska (śpiew) i Włodzimierz Zalewski (śpiew).


Polecane