Warsztaty połączone ze spektaklami

Spektakl nie musi się kończyć wraz z zejściem aktorów ze sceny. O bis może być trudno, ale gdy widzowie wejdą na scenę przy wyłączonych reflektorach i ściszonej muzyce, to efekt może być zaskakujący. Przedstawienie trwa nadal. Zaczyna działać na wyobraźnię, która podpowiada, co by było, gdyby tytułowy bohater z bajki pt. „Kot w butach” zaczął przechadzać się w filcowych butach, a bohaterowie z „Wielkiej podróży Lulie” znaleźli się na wodach oceanów świata…

I tak właśnie kończą się u nas spektakle dla najmłodszych widzów, którzy są zapraszani do wspólnej zabawy.

Spektakle, po zakończeniu których zapraszamy dzieci oraz ich rodziców i opiekunów do udziału w warsztatach:

  • „Kot w butach”,
  • „Wielka podróż Lulie”,
  • „Przygody Alicji w Krainie Czarów”,
  • „Tuwim dla dzieci”,
  • „Dziadek do orzechów”.

 

„Kot w (filcowych) butach”

 Nasi mali szewcy będą szyli buciki z filcu. Sami wybiorą kolor podeszwy, cholewki oraz języka.Gdy bucik będzie gotowy, ślicznie go udekorują i przewleką sznurówki.

 

 

„Wielka podróż Lulie”

 Z naszą pomocą góra lodowa o nazwie Lulie ponownie spotka w czasie swojej wędrówki z jednego bieguna na drugi pingwina i delfina… Zwierzątka ulepimy z plasteliny, która pozwoli im spokojnie unosić się na falach oceanów i mórz…

 

 

„Przygody Alicji w Krainie Czarów”

 Nam nie będzie potrzebny kapelusz, by wyczarować Białego Królika. Przyda nam się za to kolorowa serwetka, dwa pompony i kolorowa wstążeczka. 

 

 

„Tuwim dla dzieci”

 Skrzydlaci bohaterowie wierszy Tuwima przeobrażą się w… guzikozwierzaki. Różnej wielkości guziki z pomocą drucików zamienią się w biedronkę lub motyla.

 

 

„Dziadek do orzechów”

 Co by było, gdyby jeden z bohaterów pojawił się u nas w domu? Można to sprawdzić, wykonując marionetkę z wizerunkiem Pirlipatki albo Mysibaby.

Polecane