(...)

Wieża Babel kontra Przestrzeń | wystawa w Oranżerii | warsztaty artystyczne

 „WIEŻA BABEL kontra PRZESTRZEŃ” to wystawa doktorantów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Metaforycznie ujmuje ona różnorodność postaw we współczesnej sztuce, orientujących się wobec dwóch – niekiedy przeciwstawnych, niekiedy uzupełniających się – postaw artystycznych. Z jednej strony jest poszukiwanie znaczeń, treści społecznych, obserwacji zdarzeń, z drugiej – dążenie do sztuki skupionej na formie, ekspresji wizualnej i wyrażaniu pojęć abstrakcyjnych, często niemożliwych do ujęcia w słowa. Artyści pokazują swoje prace, ale jednocześnie sami nadają wystawie porządek zgodny z ich postawami, eksperymentują z formą ekspozycji, budują obraz-odbicie swego pokolenia.

Wystawa czynna: od 13 maja do 4 czerwca, w godz. 10–18.

Wstęp: bilet do parku.

 

Program edukacyjny towarzyszący wystawie:

Alfabet (nie)porozumienia

– dla rodzin z dziećmi w wieku 712 lat

Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których wykorzystamy język sztuki, pozwalający komunikować się nawet bez użycia słów. W czasie warsztatów będziemy wykonywać zaszyfrowane prace plastyczne. Stworzymy własny alfabet (nie)porozumienia i wyślemy komunikat o tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Terminy: 14 maja, 4 czerwca, godz. 13–17.

Bilety: wstęp w ramach biletu do parku.

Budujemy wspólną wieżę Babel

– dla grup zorganizowanych w wieku 710 lat

Jak to było z tą wieżą Babel? Co sprawiło, że nie została ukończona? O co chodzi z pomieszaniem języków i dlaczego tak wielu artystów nawiązuje do tego tematu? Zapraszamy na artystyczną przygodę, w czasie której poznamy historię wieży Babel. Postanowimy być lepsi od budowniczych z bardzo dawnych czasów. Spróbujemy w porozumieniu zbudować wypowiedź plastyczną, z której zaprojektujemy wspólną papierową instalację – wieżę Babel. Warsztaty odbywają się w przestrzeni wystawy czasowej doktorantów Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. „Wieża Babel kontra Przestrzeń”.

Terminy: 16, 18, 23, 25, 30 maja oraz 1 czerwca, godz. 10–11.30 oraz 12–13.30. 

Bilety: 10 zł/os. – bilet edukacyjny + 100 zł – bilet tematyczny od grupy.

______________________________________________________________________________ 

Rezerwacja:

BILETY można kupić
• przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
• stacjonarnie w kasie muzeum

______________________________________________________________________________

PARTNER WYDARZENIA

Logo ASP

PATRONAT MEDIALNY

 

Dziecko w Warszawie logo     TVP ABC logo


Polecane