(...)

Wilanowskie widokówki |17 marca

Widokówki, kartki i listy w czasach mejli i esemesów odchodzą w zapomnienie. A może warto wrócić do dobrego zwyczaju i piękną widokówkę, pamiątkę z wycieczki do królewskich ogrodów, wysłać swoim bliskim? Zapraszamy na rodzinne spacery przyrodnicze połączone ze wspólnym pisaniem kartek. Każdy uczestnik spotkania otrzyma tematyczną widokówkę autorstwa Grety Samuel, której piękne ilustracje zdobią rodzinny przewodnik „Ogrody wilanowskie – 12 pełnych przygód spacerów”.

Ilustracja: Greta Samuel

Najbliższe spotkania:

17 marca 2018: Przyroda budzi się z zimowego snu

Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Może wśród zeszłorocznych liści i patyczków wypatrzymy wczesnowiosenne kwiaty, może uda się dostrzec wybudzone z zimowego odrętwienia owady? Za pomocą lup postaramy się zarówno z bliska zobaczyć kwiatowe pąki i siewki różnych roślin, jak i ropoznać budowę parkowych bezkręgowców. Przyrodę obserwować będziemy także przez lornetki, wszak wiosna to czas ptasich powrotów z zimowisk i godów.

21 kwietnia 2018: Kobierzec utkany z kwiatów

 19 maja 2018: W poszukiwaniu kwiatów i motyli 

23 czerwca 2018: W ogrodach króla Jana III


Dotychczas:

20 stycznia 2018 r.: Na tropie wydry

17 lutego 2018Wzory natury

Niezwykłe kształty, faktury, wzory i ornamenty... Jak po pokroju, czyli sylwetce i po korze, rozpoznawać drzewa, gdy nie ma na nich liści?

_______________________________________________________________________ 

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7–10 lat.
Kiedy: od stycznia do grudnia, raz w miesiącu.
Gdzie: ogrody, sala edukacyjna.
Czas trwania: 11.00–12.30
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu jednorazowego biletu edukacyjnego – 10 zł od każdego uczestnika zajęć. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu. Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji

  • t: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16) 
  • m: bilety@muzeum-wilanow.pl

_______________________________________________________________________ 

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64