(...)

Wilanowskie widokówki |21 kwietnia

Widokówki, kartki i listy w czasach mejli i esemesów odchodzą w zapomnienie. A może warto wrócić do dobrego zwyczaju i piękną widokówkę, pamiątkę z wycieczki do królewskich ogrodów, wysłać swoim bliskim? Zapraszamy na rodzinne spacery przyrodnicze połączone ze wspólnym pisaniem kartek. Każdy uczestnik spotkania otrzyma tematyczną widokówkę autorstwa Grety Samuel, której piękne ilustracje zdobią rodzinny przewodnik „Ogrody wilanowskie – 12 pełnych przygód spacerów”.

Ilustracja: Greta Samuel

Najbliższe spotkania:

21 kwietnia 2018: Kobierzec utkany z kwiatów

Wiosna to czas, gdy w królewskim parku rozkwitają kwiatowe kobierce. Nie tylko ogrodnicy sadzą kwiaty na przypałacowych rabatach, ale także sama natura tworzy okazałe kompozycje. W czasie wycieczki udamy się na poszukiwanie geofitów, czyli najwcześniej rozkwitających roślin parkowego runa. Przyjrzymy się zawilcom, złociom i ziarnopłonom, dowiemy się, dlaczego warto rozkwitnąć wczesną wiosną i jakie owady zapylają rośliny parkowego runa.

19 maja 2018: W poszukiwaniu kwiatów i motyli 

W wilanowskich ogrodach wiosenne kwiaty zobaczyć można zarówno na ozdobnych rabatach, jak i dziko rosnące w parkach krajobrazowych. Barwne kwiatowe korony przywabiają do siebie zapylacze, w tym motyle. Jak wiele gatunków kwiatów i motyli zobaczyć można w przypałacowym parku, czym różnią się między sobą, jak się nazywają? Przekonajmy się o tym w czasie wiosennego spaceru.

23 czerwca 2018: W ogrodach króla Jana III


Dotychczas:

20 stycznia 2018 r.: Na tropie wydry

17 lutego 2018Wzory natury

17 marca 2018Przyroda budzi się z zimowego snu

_______________________________________________________________________ 

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7–10 lat.
Kiedy: od stycznia do grudnia, raz w miesiącu.
Gdzie: ogrody, sala edukacyjna.
Czas trwania: 11.00–12.30
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu jednorazowego biletu edukacyjnego – 10 zł od każdego uczestnika zajęć. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu. Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji

  • t: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16) 
  • m: bilety@muzeum-wilanow.pl


_______________________________________________________________________ 

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

PATRONAT MEDIALNY:

Dziecko w Warszawie logo