„Wokół kawy, herbaty i czekolady” – program działań edukacyjnych na wystawie

Wystawie „Wokół kawy, herbaty i czekolady” wiosną i latem towarzyszył bogaty program edukacyjny. W jego ramach odbyły się wykłady przybliżające zarówno historię eksponowanych przedmiotów, jak i tradycje i obyczaje związane z piciem kawy, herbaty i czekolady. Przyglądaliśmy się z bliska porcelanie, do dziś będącej nieodłączną towarzyszką tych niezwykłych napitków, oraz słuchaliśmy o upodobaniach kawowych i herbacianych mieszkańców pałacu.

W ramach cyklu spacerów Historia Mniej Znana wędrowaliśmy po ogrodach, rozmawiając o roślinach, z których przygotowywano rozmaite napoje, oraz po wystawie, śledząc europejskie i wilanowskie szlaki porcelany. Odkrywaliśmy czerwone i czarne – czyli  kamionkę oraz jej naśladownictwa w Wilanowie. 

Całe lato w odbywały się pokazy rekonstruktorskie „Podróże z kawą”, w czasie których zastanawialiśmy się, skąd pochodzi kawa, jakimi drogami trafiła do Europy i co ten czarny napój ma wspólnego z królem Janem III. Słuchaliśmy niezwykłych historii pachnących kawą.

W związku z wystawą odbyły się też liczne spacery i warsztaty BEZ BARIER, dostosowane do potrzeb różnych grup odbiorców, spotkania z audiodeskrypcją, tłumaczone na język migowy oraz prowadzone językiem uproszczonym.

Wciąż zapraszamy do odwiedzenia wystawy oraz do zapoznania się z licznymi artykułami i opowieściami o kawie, dostępnymi na wortalu wilanowskim. >>TUTAJ można znaleźć wiele ciekawych historii związanych z kawą i herbatą, a >>TUTAJ bliżej poznać prezentowane na wystawie przedmioty

Polecane