Zabawy w ogrodzie | hortiterapia dla dzieci ze spektrum autyzmu | 4 października

Zapraszamy do ogrodów wilanowskich na warsztaty, podczas których wykorzystamy piękno, siłę i różnorodność przyrodniczą natury do celów terapeutycznych. Pokażemy, jakie zabawy i ćwiczenia można wykonywać z dzieckiem na łonie natury, jak wzmacniać rozwój postrzegania sensorycznego, jak wspólnie spędzać czas twórczo i rozwojowo. Podczas kolejnych spotkań skupimy się na poszczególnych zmysłach: dotyku, równowadze, wzroku, węchu, słuchu i smaku. Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi z  podejrzeniem lub diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu w wieku od 1 roku do 3 lat.

fot. Julia Dobrzańska

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

• 30 sierpnia, godz. 11.00–12.30: DOTYK
• 6 września, godz. 11.00–12.30: RÓWNOWAGA
• 13 września, godz. 11.00–12.30: WZROK
• 20 września, godz. 11.00–12.30: WĘCH
• 27 września, godz. 11.00–12.30: SŁUCH
• 4 października, godz. 11.00–12.30: SMAK

 

 

MIEJSCE: park i namiot edukacyjny w parku | spotykamy się przy kasie
KOSZT: bezpłatnie, obowiązuje rezerwacja
ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 1–3 lat

KONTAKT i REZERWACJA:

Marta Walewska
Aleksandra Sztajerwald
e-mail: hortiterapia@muzeum-wilanow.pl

 

 

PROWADZENIE

Maria Posiadała

Pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Przez wiele lat związana z Fundacją SYNPSIS oraz Ośrodkiem Diagnostyczno-Terapeutycznym PROMYK w Warszawie. Współpracowała z portalem www.dziecisawazne.pl. Mama piątki dzieci. Amatorka przyrody i relacji z drugim człowiekiem.

Marta Jakubowska

Pedagog ogólny i pedagog specjalny. Przez lata pracowała w placówkach edukacyjno-kulturalnych oraz jako terapeuta w placówkach terapeutycznych. Od 14 lat w Fundacji SYNAPSIS diagnozuje dzieci i młodzież z problemami rozwojowymi oraz kieruje przedszkolem dla dzieci z autyzmem. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży o charakterze treningu umiejętności społecznych. Równolegle prowadzi grupy wsparcia dla Rodziców i grupy psychoedukacyjne. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek i 8-miesięcznego synka. 

 

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

Pełna oferta dla gości indywidualnych TUTAJ.

 

 

PATRONAT

PATRONAT MEDIALNY

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo

Polecane