(...)

Zimowe spotkania ornitologiczne | 28 stycznia

Co roku zimową porą serdecznie zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami. Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy przypałacowego parku chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników. Na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, łabędzie i czaple. Dla miłośników ptaków przygotowaliśmy specjalny program wycieczek i warsztatów ornitologicznych.

Fot. Julia DobrzańskaNajbliższe spotkanie: 28 stycznia

godz. 9.30–11.00 Wycieczka ornitologiczna
godz. 11.00–14.00
Warsztaty przyrodniczo-plastyczne „Dokarmiamy ptaki”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wycieczka ornitologiczna

Kto rano wstaje… ten ma najciekawsze obserwacje. Zapraszamy do udziału w ornitologicznych spacerach po ogrodach wilanowskich. W czasie wycieczek będziemy wspólnie obserwować ptaki zimujące
w przypałacowym parku i na Jeziorze Wilanowskim. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się, jak rozpoznawać różne gatunki ptaków, a także jak mądrze je dokarmiać, by im pomagać, a nie szkodzić.

Kiedy: 28 stycznia, godz. 9.30–11.00
Miejsce:
 rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu.
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do ogrodów. Bilety dostępne są w kasie muzeum lub online.  Muzeum zapewnia lornetki oraz atlasy ornitologiczne, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.


Warsztaty przyrodniczo-plastyczne „Dokarmiamy ptaki”

Kormoran i mewa, fot. Julia Dobrzańska

Zapraszamy do Pompowni nad Jeziorem Wilanowskim, by wspólnie odkrywać fascynujący świat ptaków. Jak dokarmiać ptaki, by im pomagać, a nie szkodzić? Jakie są wady i zalety dokarmiania ptaków? Jaki jest ulubiony pokarm sikorek, a jaki kosów? Co nam mówi kształt dzioba o diecie jego właściciela? Zapraszamy na warsztaty, aby się tego wszystkiego dowiedzieć!

Kiedy: 28 stycznia, godz. 11.00–14.00
Miejsce:
 Pompownia
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do ogrodów. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.
Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Szczegółowych informacji udziela:
Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Polecane