Wolontariat w muzeum | zostań wilanowskim opowiadaczem!

Czy zdarza się, że zwiedzając muzea, rozglądasz się nie tylko za prezentowanymi obiektami, ale też za tabliczkami informującymi, na co tak właściwie patrzysz? W wielu miejscach tych informacji nie ma, a gdyby stworzyć opisy do każdego przedmiotu, pewnie potrzeba by było osobnego budynku na ich eksponowanie.

Wilanowscy opowiadacze, fot. M. Klimowicz

A czy spacerując po ogrodzie czy parku, zastanawiasz się, jak nazywa się roślina, na którą właśnie spoglądasz, i z jakiej części świata ona pochodzi? A może Twoją uwagę przyciągnęły budynki i zaciekawiły Cię okoliczności ich powstania? Zwykle trudno jest samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na takie pytania

W Wilanowie postanowiliśmy o poszczególnych eksponatach, roślinach i budynkach… opowiedzieć.

Jeśli interesujesz się historią, sztuką lub wybraną dziedziną nauk przyrodniczych (np. ornitologią, geografią, botaniką) oraz sprawia Ci przyjemność kontakt z ludźmi i dzielenie się z innymi własną wiedzą, lubisz szukać i poznawać, chesz bywać regularnie w pięknych pałacowych wnętrzach i ogrodach – zostań wilanowskim opowiadaczem. To znakomita okazja, aby rozwijać własne zdolności i zamiłowania. Nieważny wiek i doświadczenie, liczą się pasja, głód wiedzy i chęć doskonalenia sztuki opowiadania.

Teraz masz szansę dołączyć do wilanowskich opowiadaczy! 

Wilanowscy Opowiadacze to projekt działający w ramach szerszego programu wolontariatu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Z naszymi wolontariuszami podpisujemy porozumienia, wydajemy im też potwierdzające ich pracę i zdobyte umiejętności zaświadczenia i referencje.

W zamian za poświęcony czas i serce, szykujemy specjalne atrakcje i bonusy.

Dołącz do wilanowskich opowiadaczy! Czekamy na Ciebie!

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, należy przesłać zgłoszenie na adres: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl

Pobierz kartę zgłoszeniową:

Polecane